Montáž komínového systémuDruhy komínůFotogalerieNovinkyČlánkyKontakt

Montáž komínového systému

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of .

 

Jednoduchá montáž komínových systémů je dána zejména minimální hmotností a přesnou výrobou dílčích prvků komínu. Tyto přednosti materiálu a konstrukce komínových systému usnadňují dodání, skladování i manipulaci ve výškách. Postup při montáži je dán charakterem celé komínové stavby. Jde-li o systémový komín, jsou všechny jeho díly plně kompatibilní a od jednoho výrobce, který přebírá odpovědnost za stavbu komínu jako celku. Individuální komín je sestaven z dílů, které pocházejí od různých výrobců a odpovědnost za komín přebírá dodavatel stavby nebo montáže, tedy ten, kdo komín postavil.

 

Variabilita

 

Variabilita některých komínových systému přináší možnost stavby libovolného počtu průduchů, a to při libovolné kombinaci průměrů a typů vnitřních vložek. Pro některé komínové systémy je třeba nosný základ. Půdorysné rozměry základu by měly přesáhnout rozměry komínu na každou stranu minimálně o 50mm.Stojí-li komín přímo při zdi, musí být přikotven cihlářskými kotvami. Dilatační mezera mezistěnou a komínem je nutná pouze v případě, že zdivo není z cihelných bloků.

 

Vyztužení komínu

 

Pokud výška nadstřešní části komínu dosahuje více jak dvou metrů, pak je při montáži potřeba část komínu vyztužit. Doporučuje se vyztužit i komínový prostor pod střechou a to tak, že se pod střešní rovinou vyztuží polovina délky z části nad střechou. V případě zákazníkova přání lze komínové těleso zateplit. Používají se nehořlavé zateplovací systémy, tedy minerální vata. Po dokončení montáže cihlového komínu lze spotřebič připojit, jakmile se dosáhne pevnosti všech spojovacích hmot v komínu. Při teplotě kolem 15 °C je to zhruba po čtyřech dnech. U nerezových komínů je ve většině případů zapojení spotřebiče možné ihned po dokončení a revizi namontovaného komínového systému.

 

 

aktuality

Spuštění nového webu s informacemi o komínových systémech.

komínový e-shop

 

Komínový e-shop

tipy

 

Jak vybrat správný komínový systém:
  1. porad´te se s odborníkem
  2. výběr typu komínu
  3. způsob montáže
  4. vystužení ano či ne ?
  5. kontaktujte odborníky na komínové systémy

kominické služby

 

další zdroje

 

Copyright @ 2011 kominove-systemy.eu