Montáž komínového systémuDruhy komínůFotogalerieNovinkyČlánkyKontakt

Druhy komínů

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of .

 

Komínové systémy se dají dělit podle způsobu výroby a montáže, podle počtu připojovaných spotřebičů, konstrukčního uspořádání, velikosti plochy průřezů, dle tlakových podmínek a způsobu použití. Nejpřehlednější varianta zejména pro laiky a jednotlivé stavitele je dělení dle způsobu použití komínové soustavy. Při orientaci v komínových systémech je třeba znát výkon připojeného spotřebiče a druh používaného paliva. Na trhu najdeme komínové soustavy pro všechny typy spotřebičů i paliv, ať už se jedná o pevné, kapalné či plynné palivo.

 

Praktické a universální

 

Některé druhy komínových systémů jsou universální, což je výhledově praktické řešení do budoucna, kdy je nutné spotřebič či druh používaného paliva nečekaně změnit. Změna je v případě universálních komínových systémů finančně výhodnější a ušetří čas, protože není třeba velkého zásahu do stávajícího systému. Tyto komínové systémy se vzhledem ke svému širokému využití uplatní nejen v rodinných domech ale i v průmyslových strukturách.

 

Odvádění spalin

 

Dimenzování spalinových cest a komínových systémů je přímo závislé na parametrech instalovaných spotřebičů. Některé druhy komínových systémů například dobře odvádí spaliny s určitou teplotou. Existují komínové systémy, které efektivně odvádějí spaliny s teplotou do 160 °C, což je žádaný odvod od spotřebičů ústředního vytápění. Při výběru komínové soustavy je žádoucí zvážit i ostatní funkce a vlastnosti produktu. Mezi takové základní předpoklady kvalitního komínového systému patří výborný tah komínu, požární bezpečnost, odolnost vůči korozi a vlhkosti, jednoduchá montáž a cenová dostupnost.

 

 

aktuality

Spuštění nového webu s informacemi o komínových systémech.

komínový e-shop

 

Komínový e-shop

tipy

 

Jak vybrat správný komínový systém:
  1. porad´te se s odborníkem
  2. výběr typu komínu
  3. způsob montáže
  4. vystužení ano či ne ?

kominické služby

 

další zdroje

 

Copyright @ 2011 kominove-systemy.eu